تنظیمات درگاه برای فرم های با قابلیت پرداخت   (ماژول پرداخت آنلاین)

در نسخه حاضر امکان پرداخت آنلاین فرم ها فراهم شده است . لذا از این پس با صرف تنها چند دقیقه وقت ، فرم هایی با قابلیت پرداخت آنلاین جهت ارائه کالا و یا خدمت خود بسازید
به دستور کارگروه محترم تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، هرگونه فعالیت پرداخت وجه در شبکه های مجازی خصوصا تلگرام ممنوع بوده و با افرادی که از امکانات سو استفاده نمایند به شدت برخورد خواهدشد . لذا خواهشمندیم از قراردادن آدرس فرم های با قابلیت پرداخت در تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی جدا خودداری فرمایید.


مدارک لازم و روش فعالسازی درگاه پرداخت فرم ها


 • 1. با توجه به نیاز خود و مشخصات هر کدام از طرح های آنلاین فرم طرحی را خریداری کنید . درگاه پرداخت آنلاین تنها در طرح های نقره و طرح های بالاتر قابل فعالسازی می باشد .
 • 2. فرم خود را که می خواهید امکان پرداخت آنلاین داشته باشد بطور کامل طراحی و تست کنید.   ( ویرایشگر فرم )
 • 3. اگر برای نخستین بار اقدام به فعالسازی امکان پرداخت میکنید. بایستی در تیکتی حتما تحت عنوان "درخواست فعالسازی درگاه پرداخت" به پشتیبانی آنلاین فرم ارسال نمایید که در آن :
  • اسکن کارت ملی بصورت پشت و رو
  • اسکن صفحه نخست شناسنامه
  • یک شماره حساب و یا شماره کارت بانکی حتما به نام ایجاد کننده اکانت
  • آدرس کامل بهمراه کد پستی
  • شماره تلفن همراه (جهت فعالسازی اکانت)
  • شماره تلفن ثابت (جهت فعالسازی اکانت)
  را ارسال فرمایید. در ساعات اداری بررسی صحت مدارک ارسالی در اسرع وقت انجام خواهد شد. جهت فعالسازی شماره تلفن و شماره همراه با شما تماس حاصل خواهد شد. مبلغ 100 تومان به حساب بانکی و یا شماره کارت ارسالی شما از طرف آنلاین فرم واریز میگردد که بایستی شماره تراکنش آنرا از طریق تیکتی در ادامه تیکت اول اعلام فرمایید
 • 4. در صورت تایید کلیه مدارک امکان پرداخت از طریق آنلاین فرم برای شما فعال میگردد و دیگر نیازی به تکرار پروسه بالا در سایر فرم ها نمی باشد
 • 5. به سایت zarinpal.com رفته و اقدام به ایجاد پرونده و درگاه پرداخت نمایید.
  در سایت های بالا هنگامی که از شما مسیر سایت در خواست شد آدرسی نظیر :
  UserName .onlineforms.ir
  را بدهید. که قسمت اول آن با توجه به نام کاربری شما تغییر خواهد کرد مثلا کاربری با نام کاربری samples مسیر مورد نظر برای وی عبارتست از : samples.onlineforms.ir
  هنگامی در "لیست فرم های من" در آنلاین فرم بروی فرم مورد نظر نشانگر ماوس را نگهدارید از پنل کوچک باز شده ایتم "کد فرم" را بزنید . در صفحه باز شده اولین ایتم "آدرس ساده" می باشد . قیمت اول همین آدرس را در سایت های واسط پرداخت وارد کنید .

  فرم ساز
 • 6. پس از اتمام مراحل تایید سایت های واسط پرداخت به شما کدی تحت عنوان "کد درگاه پرداخت(مرچنت کد)" و یا "API KEY" داده خواهد شد که در ادامه مراحل به آن نیاز خواهید داشت .
 • 7. در صورتی که زرین پال "آی پی سرویس دهنده" را از شما خواست
  185.208.182.164
  را وارد نمایید.
 • 8. کلیه مراحل پرداخت مشتریان شما و اتصال به درگاه بانکی و تسویه حساب شما با سایت های واسط پرداخت می باشد و آنلاین فرم هیچگونه درصدی از تراکنش های شما درخواست نخواهد کرد .
 • 9. حالا چند دقیقه دیگر وقت صرف نموده و حتما راهنمای ذیل را بطور کامل مطالعه بفرمایید.


تنظیمات درگاه پرداخت فرم


این فرم شامل 2 برگه ذیل می باشد :

 • تنظیمات کلی


  این قسمت شامل :
  نمایش مجموع مبالغ در فرم
  هنگامی که کاربر محصولات و یا خدمات گوناگونی را در فرم انتخاب نمود با هر انتخاب مجموع مبالغ در پنلی برای وی نمایش داده می شود.
  نمایش مشخصات کاربر در فاکتور
  برای فرم های با امکان پرداخت بایستی اطلاعات مشتری را به طریقی در هنگام پر کردن فرم توسط وی جمع آوری کنیم تا در تحویل کالا/خدمات مورد نظر دچار مشکل نشویم. می توان در هر فرم با امکان پرداخت حداقل یک فیلد از نوع "نام" و فیلدی از نوع "ایمیل" و همچنین فیلدی از نوع "آدرس" را در فرم قراداد و آنها رااز طریق پنل "تنظیمات فیلد" الزامی و یا ستاره دار کرد ، تا مشتری ما مجبور به پر کردن اطلاعات خود در آنها باشد. حال در زیر مجموعه "نمایش مشخصات کاربر در فاکتور " می توان آن فیلد ها را انتخاب نمود تا هر اطلاعاتی که مشتری شما در آنها پر میکند در فاکتور نهایی ثبت و نمایش داده شود. در سه لیست کشویی مشاهده شده به ترتیب لیست فیلد های از نوع "نام" و "آدرس" و "ایمیل" نمایش داده میشوند و شما می توانید فیلد مورد نظر را انتخاب نمایید تا اطلاعاتی که مشتری در انها وارد میکند در فاکتور ثبت شوند. فرم ساز
  متن قابل نمایش در صفحه پرداخت
  اگر می خواهید متن و یا پیامی در صفحه پرداخت برای مشتری شما نمایش داده شود آنرا در این قسمت وارد نمایید
  کم/اضافه کردن درصدی به کل (مثبت یا منفی)
  اگر می خواهید که مبلغ کل محاسبه شده در فرم درصدی را اضافه و یا کم کنید عدد مورد نظر را در این قسمت وارد نمایید.
  فرض کنید می خواهید به مبلغ کل فاکتور مالیات بر ارزش افزوده را که 9 درصد می باشد اضافه نمایید در این صورت عدد 9 را بدون علامت درصد در این قسمت وارد نمایید
  اگر می خواهید درصدی را از کل مبلغ کسر نمایید نیز درصود مورد نظر را بصورت منفی وارد نمایید مثلا : -8.5 که در اینصورت مبلغ کل فاکتور هر چقدر که محاسبه شود 8.5 درصد آن محاسبه و از آن کسر خواهد شد.
  متن قابل نمایش برای درصد کل
  در ایتم بالا شما می توانستید درصدی را به کل مبلغ فاکتور اضافه و یا کم نمایید در این قسمت می توانید عنوانی را جهت نمایش این درصد مشخص کنید .
  مثلا اگر می خواهید مالیات بر ارزش افزوده به کل مبلغ اضافه شود در این ایتم درج نمایید : "9 درصد مالیات بر ارزش افزوده" تا کاربر شما بداند که این کم و زیاد کردن درصد به چه دلیل است.
  مثلا اگر می خواهید مالیات بر ارزش افزوده به کل مبلغ اضافه شود در این ایتم درج نمایید : "9 درصد مالیات بر ارزش افزوده" تا کاربر شما بداند که این کم و زیاد کردن درصد به چه دلیل است.
  نام درگاه واسط
  در حال حاظر امکان پرداخت تنها با سایت معتبر Pay.ir مقدور می باشد . بنابراین به این سایت رفته و اقدام به درخواست درگاه نمایید و نام ان را در این لیست انتخاب نمایید
  کد درگاه (MerchantID یا API KEY)
  در حال حاظر امکان پرداخت برای فرم ها تنها از طریق درگاه امن zarinpal.com مقدور می باشد لذا پس از تشکیل پرونده و اخذ MerchantID و یا API KEY مقدار انرا دراین فیلد وارد نمایید. با این کار امکان اتصال به درگاه واسط و پرداخت مشتریان شما فراهم می شود.

  نکته

  این ایتم تنها برای برقراری امکان پرداخت آنلاین کاربرد دارد و آنلاین فرم و یا هیچ فرد و یا مجموعه دیگری با در دست داشتن آن امکان مشاهده حساب شما و برداشت از ان را به هیچ وجه ندارد


 • تنظیمات مبلغ

  در این قسمت تنظیمات مربوط به مبلغ را وارد کنید
  مبلغ ثابت فاکتور
  اگر مبلغ فاکتور شما مقدار ثابتی می باشد . مثلا حق عضویت در یک سمینار که برای همه افرار مبلغ ثابتی می باشد آن مبلغ و عنوان انرا در این قسمت وارد نمایید.
  در قسمت پایین در ایتم "اختصاص مبلغ به فیلد ها " لیست فیلد هایی از نوع "پول" ، "انتخاب تک گزینه ایی" ، "انتخاب چند گزینه ایی" و "انتخاب از لیست" موجود می باشد. اگر محصولات و یا خدمات خود را بعنوان ایتم های زیر مجموعه هر کدام از فیلد های بالا قرارداده اید در این قسمت می توانید بازای هر ایتم مبلغ را مشخص نمایید که این مبلغ می تواند عدد مثبت و یا منفی باشد تا بازای انتخاب آنها توسط مشتری مبلغی به مجموع فاکتور شما اضافه و یا از آن کسر گردد .

  نکته

  واحد پول در آنلاین فرم "ریال" می باشد

  فرم ساز


  اگر از فیلدهای "انتخاب از لیست" ویا "انتخاب تک گزینه ایی" استفاده میکیند. حتما بعنوان اولین ایتم ، ایتمی همانند "هیچکدام" و یا "انتخاب کنید" در ویرایشگر فرم به آن اضافه کنید و مبلغ 0 را به آن اختصاص دهید تا هنگامی که کاربر یکی از ایتم ها را انتخاب کرد و بعدا منصرف شد بتواند آن ایتم را انتخاب نماید تا مبلغ انتخاب قبلی از مجموع فاکتور کسر شود . (همانند عکس بالا)

نکته

پس از ساخت هر فرم جهت تایید و فعالسازی درگاه پرداخت آن فرم به پشتیبانی آنلاین فرم تیکتی ارسال فرمایید و در آن آدرس کامل فرم را درج فرمایید. احتیاجی به ارسال مدارک برای هر فرم نیست و تایید مدارک ارسالی تنها یکبار برای یک حساب کاربری انجام میگردد .

قواعد فرم

سوالات متداول

 • آیا با درگاه پرداخت آنلاین فرم می توانم هر نوع محصول و یا خدماتی را ارائه نمایم ؟

  خیر ، درگاه پرداخت فرم ها برای موارد ذیل غیر مجاز می باشند :

  1. تمامی موارد منع شده در قانون جرائم رایانه‌ای کشور ( http://internet.ir/crime_index.html)
  2. اموال غیرمنقول
  3. کارت‌های بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌بندی
  4. vpn و موارد عبور از فیلترینگ جمهوری اسلامی ایران
  5. هرگونه آموزش هک و نفوذ و دسترسی غیرمجاز
  6. کالاهایی که به نحوی حقوق ناشر را رعایت نمی‌کنند (خلاف قوانین کپی‌رایت)
  7. کالاهایی که به تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران نرسیده باشند
  8. سیگار و سایر مواد دخانی
  9. مواد مخدر و روان‌گردان
  10. مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های سکرآور
  11. انواع سلاح‌های گرم و سرد
  12. کالاهایی که مبادله آن‌ها دارای مقررات و نظامات خاص است
  13. کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی در پی دارد
  14. کالاهایی که مبادله آن‌ها طبق قانون ممنوع است
  15. کالاهایی که مبادله آن‌ها مغایر با آداب اسلامی است
  16. کالاهایی که انجام فعالیت‌های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می‌کنند
  17. کالاهای قاچاق
  18. کالاهای به‌دست‌آمده از ارتکاب جرم یا نقض مقررات کشوری و لشکری

  در صورت مشاهده هر گونه استفاده خلاف قوانین و مقررات ذکر شده "آنلاین فرم - سامانه فرم ساز تحت وب" اقدام به غیر فعالسازی حساب کاربری نموده ، مدارک کاربر و مراتب در اسرع وقت به استحضار مراجع قانونی ذیصلاح خواهد رسید.

نکته

 • آنلاین فرم - سامانه فرم ساز تحت وب هیچگونه مسئولیتی در قبال تحویل کالا/خدمات مندج در فرم های آنلاین ندارد.
 • کلیه تراکنش های مالی از طریق درگاه امن zarinpal.com انجام میشود ، وجه پرداختی مشتری از طریق فرم ها به حساب کاربر منتقل میشود و کلیه مسائل مالی و تسویه حساب ها با سایت مذکور می باشد .
 • آنلاین فرم - سامانه فرم ساز تحت وب هیچگونه درصدی از تراکنش ها برداشت نمی کند
 • فعالسازی درگاه پرداخت تنها برای طرح "نقره" و طرح های بعد از آن امکان پذیر می باشد.