ویرایشگر قالب

در این فرم می توانید قالب ها و تم های مختلفی را طراحی و ذخیره نموده که هرکدام را می توان به فرم و یا فرم هایی اختصاص داد
کلیه اجزای فرم از حاشیه ها و پس زمینه ها گرفته تا فیلد ها در این قسمت قابل تنظیم می باشند . عنوان قسمت های گوناگون این فرم عموما گویای عملکرد آنها می باشند . لذا از تکرار آنها دراین راهنما اجتناب میگردد.

نکته

یکی از ویژگیهای بسیار مهم این سامانه امکان اتصال یک فایل CSS به یک فرم می باشد . و این امکان در زیر مجموعه "ویژگی ها" / "پیشرفته" موجود می باشد ، به این صورت که می توانید فایل CSS را در هر نرم افزار دلخواه ایجاد کرده و ان را بروی وب آپلود نموده و مسیر آن را در قسمت ذکر شده وارد نمایید. این فایل باعث بروز تغییراتی در شمای کلی و قالب فرم می گردد.

ویرایشگر قالب فرم

سوالات متداول ویرایشگر قالب فرم

  • من قالب یک فرم را قبلا طراحی کرده ام و پس از مدتی آنرا تغییر داده و ذخیره نموده ام ولی وقتی فرمی که این قالب را به آن اختصاص داده ام را باز میکنم هنوز بشکل قبل است

    بیشتر مرورگر ها (Browser) بمنظور بهبود عملکرد و کاهش ترافیک مصرفی و سریعتر باز کردن صفحات تم ها و قالب ها را بروی دستگاه کاربر اصطلاحا Cache میکنند که فرآیندی بسیار مفید در بهبود عملکرد آنها می باشد قالب شما هم بروی کامپیوتر شما Cache شده است . برای بارگزاری نسخه جدید فرم نهایی را باز کرده و بروی آن کلیک Control را پایین نگه داشته و کلیک F5 را بزنید . با این روش مرورگر شما نسخه جدید تم را از سامانه دریافت می نماید .