آنلاین فرم سازوکاریست مبتنی بر رایانش ابری که ایجاد انواع فرم ها و گزارشات تحت وب را براحتی برای شما فراهم می آورد. کلیه فرم ها ، گزارشات ، اطلاعات ارسال ها و فایل های شما در سرور آنلاین فرم در محیطی امن و با سرعت پردازش بالا و محرمانه نگهداری می گردد.

ابتدا در آنلاین فرم عضو شوید . در وارد کردن ایمیل و انتخاب نام کاربری دقت نمایید چون لینک فعالسازی حساب کاربری شما به ایمیل شما ارسال میگردد. نام کاربری شما هم بعنوان قسمتی از مسیر نمایش فرم و در معرض دید بازدیدکنندگان شما خواهد بود خواهد بود . این نام بعدا قابل تغییر نمی باشد.

به ایمیل خود مراجعه نموده و بروی لینک فعالسای کلیک کنید تا حساب کاربری شما فعال گردد. به صفحه سفارش هدایت خواهید شد که در آنجا با توجه به نیاز خود طرحی را انتخاب و فعال می نمایید. امکانات و هزینه های هر طرح در این آدرس موجود است

شروع فعالیت شما در سامانه از فرم لیست فرم های من خواهد بود. ابتدا حتما فیلم آموزشی ساخت فرم را ببینید . (کوشش و خطا تنها وقت شما را تلف میکند) سپس بروی کلید فرم جدید کلیک کرده تا به ویرایشگر فرم بروید و فرم جدیدی برای شما ساخته شود. با توجه به نیاز خود فیلد هایی را انتخاب نموده و با کلیک بروی آنها و یا کشیدن و رهاکردن آنها به قسمت طراحی فرم خود را تکمیل نمایید.

برای امنیت بیشتر شما فرم های سامانه بطور پیشفرض غیر فعال هستند پس در ویرایشگر فرم در برگه تنظیمات فرم تیک فعال را بزنید . همچنین در لیست فرم های من تیک قسمت عمومی را بزنید تا همه بازدید کنندگان بتوانند فرم شما را ببینند وگر نه فرم را تنها شما و یا کاربران زیر مجموعه شما خواهند دید .
      (فرم های درون سازمانی)

بعد از اتمام کار طراحی فرم و فعال نمودن ان در صورت نیاز ، در لیست فرم های من بروی ایکن کد فرم کلیک کنید تا آدرس فرم و کد فرم را دریافت نمایید. یک فرم یا می تواند از طریق آدرس آن در دسترس قرار گیرد و یا با قراردادن کد آن در وب سایت شما. در هر دو صورت اطلاعات در سرور آنلاین فرم ذخیره میگردند تعهد سامانه در مورد امنیت و محرمانه بودن اطلاعات شما

هنگامی که کاربران فرم های شما را پرکنند و دکمه ارسال آنرا بزنند اطلاعات در سرور سامانه در محلی ایزوله تنها برای شما دردسترس خواهد بود . جهت دسترسی به اطلاعات در لیست فرم های من بروی ایکن ارسال ها کلیک کنید تا به صفحه ارسال ها هدایت شوید .

اینجا دقیقا همان جاییست که می توانید اطلاعات و فایل های ارسال شده فرم خود را مشاهده نموده ، فیلتر کنید ، ایمیل کنید ، پرینت بگیرید ، و یا به 4 فرمت گوناگون Excel , CSV , Tab delimited , Xml دانلود نمایید . همچنین امکان ویرایش اطلاعات ارسال شده و همچنین درج یادداشت برای هر ارسال نیز در همین فرم وجود دارد

اگر می خواهید برای فرم های خود امکان پرداخت آنلاین مشتریان را فراهم کنید ، به تنظیمات درگاه پرداخت فرم بروید و اطلاعات مندرج در این راهنما را با دقت مطالعه بفرمایید .
فرم های آنلاین فرم قابلیت اتصال به درگاه پرداخت را دارند و براحتی می توانید با استفاده از این امکان برای کالا و خدمات خود فرم آنلاین فروش بسازید .

در قدم بعد اگر مایل باشید می توانید براحتی برای اطلاعات فرم خود گزارش بسازید . گزارش ها شامل انواع ابزارک (Widget) های گوناگون همانند چارت , گراف , متن , گرید (Grid) , عدد می باشند . این گزارش ها می توانند عمومی (مثلا در نظر سنجی ها) و یا خصوصی (فقط شما آنها را ببینید) باشند .

اگر مایل باشید می توانید قالب فرم خود را نیز براحتی در یک محیط گرافیکی بسازید. با ساختن یک قالب امکان استفاده آن انواع در فرم ها و گزارشات شما وجود خواهد داشت. همچنین می توانید از گالری قالب ها ی سامانه که حاوی انواع قالب های از پیش آماده می باشد نیز استفاده نمایید . امکان درج لوگو شما و انواع فونت های فارسی نیز در یک قالب وجود دارد .

داستان آنلاین فرم به همین جا منتهی نمی شود آنلاین فرم یک نرم افزار تحت وب است که یادگیری و کار با آن مستلزم صرف وقت و حوصله و بردباری می باشد

در نسخه کنونی بدلیل فراهم آوردن امکان ارسال اطلاعات بین فرم ها ، براحتی می توان با آنلاین فرم ، نرم افزار تحت وب نوشت !